Do USA bez víz

Do USA vám stačí platný pas

S platností od 17.11. 2008 nepotřebuje český občan vízum do USA. Bezvízový program se vztahuje jen na krátkodobé pobyty do 90 dnů pobytu.

Pro vaši cestu je potřeba mít platný biometrický cestovní pas (v ČR je vydáván od 1.9.2006), platný ještě 6 měsíců po návratu z USA a vyplněný registrační formulář ESTA. Registrace je povinná i pro děti a je zde určen poplatek 14 USD.

Kam se v USA podívat? Další poutavé články o městě v poušti Las Vegas a národních parcích USA.

Biometrický pas

Další praktické informace, které vás mohou před cestou zajímat

1. Při cestě do USA je potřeba adaptér, napětí je zde 120V, 60Hz
2. Pro telefonování do ČR platí předvolba 011. Výhodnější je pořídit si místní telefonní kartu, kterou lze koupit na benzínkách a v supermarketech.
3. Pošta je zde otevřena od 9 do 17 hodin. Známka na pohled stojí 70 centů a na dopis 80 centů.
4. Přístup k internetu je zcela běžný a zdarma je ve veřejných knihovnách. Přes víkend jsou zavřeny.
5. Očkování není povinné. Do některých míst je doporučené.

Národní park Yosemite; Zdroj: Kamila Hurychová

Časový posun

Východní pobřeží má o 6 hodin méně než v České republice. Na západním pobřeží je čas dokonce o 9 hodin méně než u nás. Amerika není blízko, ale pozitivní je, že přilétáte na místo v dobrou denní dobu. Při ranním odletu z ČR, přes cca sedmihodinový let (pokud je přímý) přilétáte kolem poledne místního času.

Přílet a odbavení

Po příletu počítejte s dobou kolem dvou hodin, než se dostanete z letiště. Výstup z letadla, kontrola imigračních úřadů, vyzvednutí zavazadel..ale někdo má i štěstí a stihne vše překvapivě za 45 minut.

Časová pásma USA; Zdroj: en.wikipedia.org

Mohlo by vás zajímat...

  • Krása národních parků západu USA

    Na vlastní oči se dívat do kaňonů a poznat místa známá z filmů a cestopisů. Národní parky západu USA mají mnoho nej a stojí za to je poznat.
  • Las Vegas nikdy nespí

    Ideálním zpestřením při cestě po západu USA je město hazardu a zábavy Las Vegas. Zážitek to bude určitě a možná se sem budete i rádi vracet.
  • Los Angeles znáte od mala

    Po dlouhém letu vystoupit do prosluněné Kalifornie, to je povedený začátek dovolené plné velkého dobrodružství. I když nepotkáte zrovna filmového hrdinu, i tak fotky budou hvězdné.