Las Vegas nikdy nespí

V poušti Nevada zábava a hazard

Proč je tu v poušti zrovna toto? Vy milovníci přírody si město jen projděte a tradá do některého z národních parků. Cesta do tohoto konce světa vede vyprahlou krajinou, pouští a košile se vám bude lepit na tělo. Ale je to město, kam se jezdí pařit a nechybí v kultovních filmech. Po rekonvalescenci na hotelu se na něj budete těšit a mít chuť si večer užít.

Vítejte v Las Vegas; Zdroj: Lucie Wainerová

Sin city, tak se nazývalo kdysi Las Vegas. Zde v Nevadě byl oficiálně hazard povolen a kde jsou peníze, tam jsou i boje klanů a mafie. To se psal rok 1931, dnes je naštěstí město úplně jiné a je to city of entertaiment. Nemusíte být v kasínu v obleku a město je nakloněno i střední třídě. Hlavní jsou peníze, to se tedy nezměnilo.

K hazardu si můžete vybrat přes 1000 herních stolů, desetitisíce automatů. Průměrně zde utratí jeden člověk za pobyt 450 dolarů.
Rekord ve výhře na automatu padl celkem nedávno, v roce 2001, kdy dvacetiletý Američan vyhrát za 100 dolarů obratem 39 milionů dolarů. Nápoje jsou ke hře zdarma a obsluhovat vás budou atraktivní servírky s proklatě krátkými sukněmi.

Hotel Luxor, Las Vegas

Jídlo a zábava je tu 24 hodin. Nestačíte otáčet hlavu, jak se tu hotely a produkce předhání v tom co nejvíce zaujmout, abyste zrovna u nich peníze utratily.
Po ekonomické krizi bylo několik hotelů a kasin zavřeno a čekají na znovuvzkříšení v nové podobě, jiným majitelem. I tak Las Vegas navštíví ročně neuvěřitelných 39 miliónů turistů. A kasina mají roční obrat 4,5 miliardy dolarů.

Rychlé město nabízí i rychlou svatbu nebo rozvod. Můžete se vdát nebo oženit, aniž vylezete z auta. Je tu asi 50 kaplí k oddání a privátní kaple se o vás postarají od A do Z – šaty, kytice, obřad, svědci. Ročně si tu své ano řekne přes 80 tisíc párů.

A po zábavě se budete těšit na nějaký národní park na cestě po západu USA.

Mohlo by vás zajímat...

  • Krása národních parků západu USA

    Na vlastní oči se dívat do kaňonů a poznat místa známá z filmů a cestopisů. Národní parky západu USA mají mnoho nej a stojí za to je poznat.
  • Do USA bez víz

    Samotná cesta do USA je jednoduchá, odpadá složité vyřízení víza a tak se dá rozhodnout pro zájezd s cestovní kanceláří i na poslední chvíli. Co vědět před cestou?
  • Los Angeles znáte od mala

    Po dlouhém letu vystoupit do prosluněné Kalifornie, to je povedený začátek dovolené plné velkého dobrodružství. I když nepotkáte zrovna filmového hrdinu, i tak fotky budou hvězdné.