Los Angeles znáte od mala

Západní pobřeží USA - Los Angeles a národní parky

Pokud je symbolem Východu USA New York, tak symbolem amerického Jihozápadu je zcela jistě Los Angeles a Grand Canyon, jeden z přírodních divů světa. V Los Angeles vás nepřekvapí sněhová vánice jako v NY a párty bez kapky deště si můžete naplánovat na 9 týdnů dopředu:-)

Santa Monica

Vydat se sem můžete na vlastní pěst a nebo s cestovní kanceláři na osvědčený poznávací zájezdy po USA.

Pokud poletíte z Prahy ráno, budete v Los Angeles ten den odpoledne (na místě bude o 9 hodin méně než u nás).

Půjčení auta si zařiďte raději před odletem, je to levnější. Auto střední třídy vás vyjde cca na 20 tis. za měsíc s plnou nádrží a pojištěním. Levné půjčení auta před cestou do USA.
Za benzín dáte krásných 18,–Kč / litr (pozor, je potřeba přepočítat z galónů na litry).

Američané jezdí ohleduplně, silnice i parkoviště jsou prostorné. Mlsně budete chodit mezi nadupanými kárami a vybírat mezi Mustangem nebo Dodge. Bude se hodit i nabíječka do auta na nabití telefonu nebo počítače. Internet zdarma je v každém McDonaldu.

Další zajímavé články – krásy národních parků západu USA a město svateb a hazardu Las Vegas.

Los Angeles – Hollywood

A samotné Los Angeles?

Město, které při svém založení v roce 1781 čítalo 44 osob a jmenovalo se El Pueblo de Nuestra Seňora de la Rei, se změnilo k nepoznání. Kdo by řekl, že roku 2011 bude mít Los Angeles už přes 3 miliony obyvatel.
Upoutají vás rovné silnice, nízké domy bez výškových budov a široké pláže známé ze seriálu „Baywatch“. Ano, už od mala koukáme na všechny ty pohádky, seriály a filmy, které jsou z dílen filmových ateliéru LA – Universal studios. Vstupné stojí cca 85 dolarů a opravdu se vyplatí zde strávit celý den.

Universal studios

Stihnout musíte pochopitelně Chodník slávy na Hollywood Boulevard a vyfotit se s hvězdou svého oblíbeného hrdiny.

Pobřeží s budkami záchranářů a serfaře najdete na pláži Malibu. Kavárnu nebo restauraci si vychutnejte v městské části Santa Monica. Pěší zóny jsou zde lemovány palmami a budete mít nádherný pohled na oceán. Vzdálenosti jsou ve městě veliké, než abyste město prošli pěšky využijte raději místní DASH minubusy, jsou na přepravu rychlé a levné. Více o DASH busech v Los Angeles

Z Los Angeles je to pak 600 kilometrů do města měst San Francisca a ze San Francisca 300 kilometrů do národního parku Yosemite.

Ano, Amerika je veliká, opravdu veliká.

Pláž Santa Monica

Mohlo by vás zajímat...

  • Krása národních parků západu USA

    Na vlastní oči se dívat do kaňonů a poznat místa známá z filmů a cestopisů. Národní parky západu USA mají mnoho nej a stojí za to je poznat.
  • Do USA bez víz

    Samotná cesta do USA je jednoduchá, odpadá složité vyřízení víza a tak se dá rozhodnout pro zájezd s cestovní kanceláří i na poslední chvíli. Co vědět před cestou?
  • Do všech národních parků za jednu cenu

    Přinášíme pár tipů, které je dobré před cestou po USA vědět, a to hlavně pokud budete chtít cestovat po národních parcích. Pro někoho je vhodné individuální cestování a někdo využije cestovní kancelář.